UEFA Champions League

Champions League Live Stream

Group A: Manchester City, Paris Saint-Germain, Leipzig, Club Brugge
Group B: Atlético Madrid, Liverpool, Porto, AC Milan
Group C: Sporting CP, Borussia Dortmund, Ajax, Beşiktaş
Group D: Inter, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Sheriff Tiraspol
Group E: Bayern, Barcelona, Benfica, Dynamo Kyiv
Group F: Villarreal, Manchester United, Atalanta, Young Boys
Group G: LOSC Lille, Sevilla, Salzburg, Wolfsburg
Group H: Chelsea, Juventus, Zenit, Malmö

Matchday 1

Tuesday 14 September
Group E: Barcelona vs Bayern, Dynamo Kyiv vs Benfica
Group F
: Young Boys vs Man. United (18:45 CET), Villarreal vs Atalanta
Group G: Sevilla vs Salzburg (18:45 CET), LOSC vs Wolfsburg
Group H: Chelsea vs Zenit, Malmö vs Juventus

Wednesday 15 September
Group A: Man. City vs Leipzig, Club Brugge vs Paris
Group B: Atlético de Madrid vs Porto, Liverpool vs AC Milan
Group C: Beşiktaş vs Dortmund (18:45 CET), Sporting CP vs Ajax
Group D: Sheriff vs Shakhtar Donetsk (18:45 CET), Inter vs Real Madrid

 

Matchday 2

Tuesday 28 September
Group A: Paris vs Man. City, Leipzig vs Club Brugge
Group B: AC Milan vs Atlético de Madrid, Porto vs Liverpool
Group C: Ajax vs Beşiktaş (18:45 CET), Dortmund vs Sporting CP
Group D: Shakhtar Donetsk vs Inter (18:45 CET), Real Madrid vs Sheriff

Wednesday 29 September
Group E: Bayern vs Dynamo Kyiv, Benfica vs Barcelona
Group F
: Atalanta vs Young Boys (18:45 CET), Man. United vs Villarreal
Group G: Salzburg vs LOSC, Wolfsburg vs Sevilla
Group H: Zenit vs Malmö (18:45 CET), Juventus vs Chelsea

 

Matchday 3

Tuesday 19 October
Group A: Club Brugge vs Man. City (18:45 CET), Paris vs Leipzig
Group B: Atlético de Madrid vs Liverpool, Porto vs AC Milan
Group C: Beşiktaş vs Sporting CP (18:45 CET), Ajax vs Dortmund
Group D: Shakhtar Donetsk vs Real Madrid, Inter vs Sheriff

Wednesday 20 October
Group E: Barcelona vs Dynamo Kyiv (18:45 CET), Benfica vs Bayern
Group F
: Young Boys vs Villarreal, Man. United vs Atalanta
Group G: Salzburg vs Wolfsburg (18:45 CET), LOSC vs Sevilla
Group H: Chelsea vs Malmö, Zenit vs Juventus

 

Matchday 4

Tuesday 2 November
Group E: Dynamo Kyiv vs Barcelona, Bayern vs Benfica
Group F
: Villarreal vs Young Boys, Atalanta vs Man. United
Group G: Wolfsburg vs Salzburg (18:45 CET), Sevilla vs LOSC
Group H: Malmö vs Chelsea (18:45 CET), Juventus vs Zenit

Wednesday 3 November
Group A: Man. City vs Club Brugge, Leipzig vs Paris
Group B: AC Milan vs Porto (18:45 CET), Liverpool vs Atlético de Madrid
Group C: Sporting CP vs Beşiktaş, Dortmund vs Ajax
Group D: Real Madrid vs Shakhtar Donetsk (18:45 CET), Sheriff vs Inter

 

Matchday 5

Tuesday 23 November
Group E: Dynamo Kyiv vs Bayern (18:45 CET), Barcelona vs Benfica
Group F
: Villarreal vs Man. United (18:45 CET), Young Boys vs Atalanta
Group G: Sevilla vs Wolfsburg, LOSC vs Salzburg
Group H
: Malmö vs Zenit, Chelsea vs Juventus

Wednesday 24 November
Group A: Man. City vs Paris, Club Brugge vs Leipzig
Group B: Atlético de Madrid vs AC Milan, Liverpool vs Porto
Group C: Beşiktaş vs Ajax (18:45 CET), Sporting CP vs Dortmund
Group D: Inter vs Shakhtar Donetsk (18:45 CET), Sheriff vs Real Madrid

 

Matchday 6

Tuesday 7 December
Group A: Paris vs Club Brugge (18:45 CET), Leipzig vs Man. City (18:45 CET)
Group B: Porto vs Atlético de Madrid, AC Milan vs Liverpool
Group C: Dortmund vs Beşiktaş, Ajax vs Sporting CP
Group D: Real Madrid vs Inter, Shakhtar Donetsk vs Sheriff

Wednesday 8 December
Group E: Benfica vs Dynamo Kyiv, Bayern vs Barcelona
Group F
: Man. United vs Young Boys, Atalanta vs Villarreal
Group G: Salzburg vs Sevilla, Wolfsburg vs LOSC
Group H
: Juventus vs Malmö (18:45 CET), Zenit vs Chelsea (18:45 CET)

 

Knockout stage dates

Round of 16 draw: 13 December
Round of 16 first legs: 15/16/22/23 February
Round of 16 second legs: 8/9/15/16 March

Quarter-final and semi-final draw: 18 March
Quarter-final first legs: 5/6 April
Quarter-final second legs: 12/13 April
Semi-final first legs: 26/27 April
Semi-final second legs: 3/4 May
Final: 28 May